התוכנית שלנו מותאמת לילדים בגיל 8-12 ומקנה צעד אחר צעד כלים כיצד להבין ולנהל את הרגשות שלהם. התוכנית מציידת אותם במיומנויות להעלאת הביטחון העצמי שלהם ולעורר את החמלה שלהם כלפי אחרים. התוכנית משלבת סרטונים ופעילויות מגוונות וכל זאת דרך המחשב הבייתי!

• לרכוש יכולת טובה יותר לניהול רגשותיהם.

• לחוות רמות תסכול נמוכות יותר ופחות עימותים.

• להעמיק את תחושת האחריות שלהם.

• לחוות אתגרים כהזדמנויות.

• לטפח תחושת ערך עצמי, נחישות ואומץ

• לבחור בחירות מושכלות יותר ובעלות חמלה.

טעימה קטנה מהתכנית שלנו

שני האחים

הרשמו עכשיו וקבלו גישה בלתי מוגבלת
תקציר תכני התכנית

הקדמה

זהו סיפורו של ילד בשם ארי. כמו ילדים רבים, הוא אידאליסט, סקרן ומעט סרקסטי. הסרקזם הזה מכניס אותו לצרות כשהוא מבקר בחנות הצעצועים של מר מדוע. מר מדוע מזהה בו את התשוקה ללמוד ונותן לו משחק מיוחד – "משחק החיים". ארי ממהר הביתה לשחק במשחק ומוצא עצמו לכוד ביקום אחר שבו עליו ללמוד את כללי המשחק כדי לחזור הביתה לחייו האמיתיים. למרבה המזל, מר מדוע תמיד שם כדי להנחותו לאורך מסעו האינטראקטיבי. ביחד עם ילדיכם ארי מגלה לאט לאט כי כל מה שהוא לומד במשחק עוזר לו גם בחייו האמיתיים.

שיעור מספר 1:

הכרת הכללים למשחק החיים, היא הדרך היחידה לנצח בהם. 

הדבר הראשון שלומדים כדי לנצח בכל משחק הוא הכללים שלו. בשיעור הזה, הילדים מבינים שיש שיטה מטאפורית פשוטה כיצד לגשת לאתגרי החיים. 

שיעור מספר 2: 

ההבנה מה מביא שמחה עמוקה יותר.

 

כל מה שמביא לילדים (ולנו, המבוגרים!) סיפוק אמיתי בחיים אינו ניתן למדידה ואינו פיזי - כמו למשל, אהבה, חברות, ותחושת המאמץ לעשות את הטוב ביותר שלנו.

שיעור מספר 3: 

להתחבר לכוח הפנימי שבתוכנו

 

קרני השמש החמות, מאירות אפילו מבעד לעננים קודרים. כמו השמש, אפילו כשאינה נראית לעין, יש מקור אינסופי של כח שהילדים יכולים להתחבר אליו, אפילו ברגעים מאתגרים בחיים. בתכנית SFK אנו קוראים לכח הזה "האור".

שיעור מספר 4: 

 

לגלות את המתנות הייחודיות שלנו

 

לכל אחד יש משהו טוב שיכול לחלוק עם הסביבה, בין אם להקשיב לבן משפחה המשתף בחוויה, או לחלוק ממתק עם חבר. בתכנית SFK אנו מתייחסים ליכולת הזו, "אור". אנו עוזרים לילדים לראות את האור הטמון בתוכם, ואת כל הדרכים המיוחדים שיוכלו לחלוק את האור הזה עם העולם.

שיעור מספר 5:

 

לראות אתגרים כהזדמנויות

 

דמיינו לעצמם שחקן המבקיע גול לשער בלי שוער. חסר פה האתגר. בשיעור הזה, הילדים למדים לראות ב"יריב" שלהם כבן-בריתם בתהליך ההפיכה לאני הטוב ביותר שלי, ולבנות חוסן פנימי בהתמודדות מולו. 

שיעור מספר 6:

 

ללמוד לבחור בחירות טובות יותר.

 

ילדים (וגם מבוגרים!) נוטים לחשוב שהאחריות לאושר האישי שלהם, נובעת מהסביבה - הורים, בני משפחה, חברים ומורים. בשיעור הזה, הילדים למדים שהמפתח לאושר שלהם נמצא בידהם בלבד.

שיעור מספר 7:

 

לזהות את הרצון לעשות את הטוב ביותר

 

לטובת תחושת הערך העצמי שלך, עדיף להתאמץ ולקבל ציון 70,

מאשר לרמות ולקבל ציון גבוה. בשיעור זה, ילדים

למדים שתחושת מילוי אמיתית נובעת ממאמץ, ולאו דווקא בבחירה בדרך הקלה, או בוויתור.

שיעור מספר 8:

 

לעצור לפני תגובה, ולדעת לנהל רגשות

 

כאשר "לוחצים לנו על הכפתורים", או כשדברים לא מסתדרים כפי שהיינו רוצים, תגובה מיידית עולה. לתכנית SFK יש נוסחה יש נוסחה המגנה על דפוס התגובה הרגילה של ילדים

אחת ולתמיד.

שיעור מספר 9: 

 

נתינה ושיתוף פעולה מגבירים את שמחה

 

בשיעור הזה, הילדים למדים שהתחושה הנהדרת ביכולת לגרום למישהו אחר לחייך על-ידי מעשה קטן של נתינה, כמו לחלוק עוגייה, היא אפילו נהדרת יותר מאשר לאכול את העוגייה לבד. הילדים לומדים גם שנתינה איננו בהכרח בדברים הפיזיים. אפשר לחלוק חמלה, חום ועוצמה. 

שיעור מספר 10: 

 

ללמוד את הדרך הנכונה להיות בנתינה

 

נתינה אמיתית היא נתינה מהלב. נתינה שבאה לעזור ונטולת ציפיות. למעשה, נתינה אמיתית היא לפעמים לדעת להגיד "לא", כשמישהו מבקש ממני תשובות לבחינה, למשל. 

שיעור מספר 11: 

 

לאמץ חמלה כלפי הסביבה

 

כולנו עשויים מאותם החומרים, ממש כמו גל בודד על פני האוקיינוס הרחב. כולנו מחוברים. בשיעור זה, הילדים למדים על החיבור בנינו ומה מקשר את כולנו והופך אותנו לחזקים יותר. 

שיעור מספר 12: 

 

לפתח ערך-עצמי גבוה יותר ותחושת מטרה

 

לכל ילד וילדה יש את הפוטנציאל להיות אדיר! אבל לעתים קרובות מדי, ילדים מסתכלים על העולם הגדול ואינם מצליחים לראות את המקום בו הם יכולים לקחת חלק. בשיעור זה אנחנו עוזרים לילדים להבין באמת היכן הם מתאימים

הרשמו עכשיו וקבלו גישה בלתי מוגבלת

מבנה התוכנית

  הוראות להורים
Available in days
days after you enroll
  סיפור מקור
Available in days
days after you enroll
  שיעור 1 - החיים הם כמו משחק
Available in days
days after you enroll
  שיעור 2 - סיפוק רוחני
Available in days
days after you enroll
  שיעור 3 - האור
Available in days
days after you enroll
  שיעור 4 - אני שחקן מפתח
Available in days
days after you enroll
  שיעור 5 - היריב שלי
Available in days
days after you enroll
  שיעור 6 - הבחירות שלי חלק
Available in days
days after you enroll
  שיעור 7 - לעשות מאמץ
Available in days
days after you enroll
  שיעור 8 - נוסחת 4 השלבים חלק
Available in days
days after you enroll
  שיעור 9 - כוח הנתינה חלק
Available in days
days after you enroll
  שיעור 10 - איך חולקים חלק
Available in days
days after you enroll
  שיעור 11 - כולנו מחוברים זה לזה
Available in days
days after you enroll
  שיעור 12 - השינוי מתחיל בי
Available in days
days after you enroll
  אחרית דבר
Available in days
days after you enrollברוך בואכם

לתכנית לנצח במשחק החיים


אנחנו מאמינים שכל ילד, ללא הבדל תרבות, דת או רקע, צריך להיחשף לחינוך חברתי-רגשי, מוקדם ככל הניתן, ולהנות מהאפשרות לבחור לשפר את חייו ואת חיי הסובבים אותו.

במהלך 12 שבועות בלבד, הילדים מקבלים כלים פרקטיים ורוחניים, חברתיים-רגשיים, שיחזקו את הבטחות העצמי שלהם ויעזרו להם לפתח אמפטיה וחמלה כלפי האחרים. בתכנית SFK הילדים לומדים יותר מאשר לשפר את התנהגותם, הם לומדים להתבונן פנימה לתוכם, כמו גם על המכלול החברתי-עולמי.

אנו עוזרים לילדים להתחבר לאמת הפנימית של מי שהם, לייחודיות שלהם, ולהבין למה חשוב להם לחלוק את הכישרונות שלהם עם סביבתם. כמו כן התכנית עוזרת להם לראות את האימפקט של המעשים שלהם במעגלים שסביבם ומשם אל העולם כולו.

בוגרי התכנית הם:

· בעלי יכולת גבוהה לנהל את רגשותיהם

· משתפי פעולה, חולקים ועוזרים יותר

· חווים תסכול ברמות נמוכות יותר

· מעמיקים את תחושות האחריות שלהם

· רואים אתגר בכל הזדמנות

· בעלי בטחון עצמי גבוה יותר

· מעמיקים את קשריהם עם הוריהם, סביבתם והקהילה בה הם חיים

· מפגינים מאמץ גדול יותר

· חווים ערך עצמי גבוה יותר

·  מקבלים יותר החלטות מלוות בחמלה.

 

על SFK


ארגון רוחניות לילדים בע”מ (
SFK) יוצר התכניות לנצח במשחק החיים™ וחוקרים את מסע החיים™, הוא ארגון חינוכי ללא כוונות רווח, והמטה שלו נמצא בלוס אנג’לס, קליפורניה. ארגון רוחניות לילדים בע”מ (SFK) יוצר התכניות לנצח במשחק החיים™ וחוקרים את מסע החיים™, הוא ארגון חינוכי ללא כוונות רווח, והמטה שלו נמצא בלוס אנג’לס, קליפורניה. מאז 2001.

SFK מספק למורים,  הורים וילדים, תכניות מקצועיות המאפשרות לילדים לעשות בחירות נכונות יותר, לנהל טוב יותר את רגשותיהם, ולזכות בערך עצמי גבוה יותר. התכנים ומערכי השיעור שמפותחים, מועברים באמצעות ערוצים שונים:

· און ליין

· קורסי משפחות

·  שיתופי פעולה עם בתי ספר וארגונים ברחבי העולם

·  תכנית כלל עולמית לילדים בסיכון

למעלה מ84,000 ילדים ב22 מדינות כבר עברו את תכנית SFK.

 

התכנית זמינה לכל אחד, בכל מקום באמצעות אתר האינטרנט SFK.org.

 

 

! הירשם עכשיו

 

עדויות:

"התוכנית היתה מאוד פשוטה ליישום ובדיוק מה שבני היה צריך. התוכנית לוקחת תכנים עמוקים והופכת אותם לגמרי לזמינים ופשוטים להבנה עבורו. והוא אהב את זה!"

ברוק, אמא

 

"התוכנית עזרה לי להעמיק את הידע ולקבל כלים על איך להתמודד עם היריב שלי ולהקשיב לקול האמיתי שלי. בכל שיעור למדתי נושא אשר אוכל להשתמש בו בעתיד. השיעורים נתנו לי יסודות חזקים להתמודדות עם מצבים שונים בחיי. השיעורים מועברים בצורה מהנה ויצירתית, דבר שנתן לי מוטיבציה להמשיך מרמה 1 לרמה 2. זהו הישג אדיר לסיים את שתי הרמות."

אוליביה, בת 13

 

"תודה רבה על כל עבודתכם הרבה, על המחשבה שהקדשתם, על האהבה והדאגה שהכנסתם בהבאת המסר החשוב הזה לכל ילדי העולם. בנותיי ואני הפקנו תועלת רבה משתי הרמות של התוכנית. כולי תקווה שאוכל לקחת את החכמה הזאת שנתתם לי וליישם אותה עבורי ועבור משפחתי ולהעביר אותה הלאה"

לינדרה, אמא
עדויות בוידאו
"כשעשינו את הסרטון הראשון זה היה מאוד פשוט וזה היה בדיוק מה שהוא היה צריך. זה לקח מסר עמוק והפך אותו לזמין לגמרי להבנתו"

ברוק &ברודין, איידהו

"התוכנית מאוד מזמינה חזותית עבור ילדים והורים ומוגשת במגוון צורות לימוד. כמו כן מאפשרת את החופש לעשות שיעור בכל זמן המתאים לנו."

ג'וליה&ג'ק, אוסטרליה

"ראיתי את ההתקדמות אצל הילדים תוך כדי התקדמות בתוכנית. כיום הוא מתנהג הרבה, הרבה יותר טוב בבית הספר, בבית ואפילו איתי. התוכנית עוזרת לילדים להיות מי שהם"

מוניקה, "אחות גדולה" מפלורידהמחקר שנעשה על ידי חברת RAND העולמית זיהה את התוכנית כאפקטיבית ביותר בתוצאותיה

לצפייה במחקר

הרשמו עכשיו וקבלו גישה בלתי מוגבלת